ABC Akademia Złotym Partnerem Kongresu Międzynarodowego Stowarzyszenia Controllerów (ICV)

Kongres ICV odbył się 31 marca. ABC Akademia była Złotym Partnerem tego wydarzenia.

Kongres ICV został poświęcony tematyce zaawansowanych umiejętności analitycznych controllerów, które przez europejskich ekspertów controllingu zostały uznane za kluczowe i najbardziej pożądane kompetencje.

ABC Akademia zabrała głos podczas Panelu Ekspertów.

Dowiedz się więcej o Kongresie ICV

Podczas panelu ekspertów dr Tomasz M. Zieliński, Prezes ABC AKADEMIA odpowiedział na pytanie:

Czy Excel ze wszystkimi możliwymi dodatkami jest konkurencją dla wyspecjalizowanych rozwiązań, którymi ABC Akademia zajmuje się od lat?

ODPOWIEDŹ:

W dzisiejszych czasach controlling ściśle powiązany jest z informatyzacją i wchodzi w obszar BIG DATA.
Projektowane przez ABC Akademia rachunki kosztów posiadają często nawet wiele milionów ścieżek alokacji kosztów, przetwarzają wiele danych wyliczając nawet w ujęciu dziennym koszty planowane wytwarzanych produktów czy zrealizowanych zleceń.
W tym przypadku zastosowanie arkusza Excel nastręcza wiele problemów, między innymi technologicznych, wydajnościowych oraz związanych z integracją z systemami operacyjnymi firmy.
Nowoczesne rachunki kosztów są mocno „spięte”, zintegrowane z systemami operacyjnymi i nie działają już na zasadzie „stand alone”.
Ponadto duża ilość danych sprawia, że efektywniejsze są relacyjne bazy danych oraz technologia in memory, która przydatna jest zwłaszcza w obszarze raportowania wyników.
Oprogramowanie Doctor Coster® właśnie łączy w sobie te technologie dzięki czemu uzyskuje niespotykaną na rynku efektywność działania i wsparcia procesów controllingowych.
Co więcej, kiedy mówimy o zaawansowanych rachunkach kosztów, jak zasobowo-procesowy rachunek kosztów czy GPK, ABC, RCA, to potrzebne są funkcjonalności do wieloetapowego modelowania współzależności pomiędzy zasobami, procesami, produktami i klientami. Takich funkcjonalności nie ma w arkuszach MS Excel, a funkcjonalności prostych tabel excelowych sprawdzały się w tradycyjnym controllingu np. budżetowaniu statycznym (aktualizowanym raz na rok lub miesiąc). Jednakże w zaawansowanych zastosowaniach ZPRK, ABC oraz budżetowaniu elastycznym nie sprawdzą się wcale.