O nas

Firma ABC Akademia to centrum kompetencyjne oraz lider wdrażania zaawansowanych platform zarządczo-controllingowych. Firma jest producentem nowoczesnego oprogramowania Doctor Coster®, które aktualnie wdrażane jest w największych grupach kapitałowych oraz przedsiębiorstwach z wielu branż (produkcja, handel, finanse, usługi).

ABC Akademia jest jedną z czołowych firm business intelligence na świecie posiadających największe doświadczenia we wdrażaniu platform zarządczo-controllingowych opartych na nowoczesnych rozwiązaniach IT (CPM, BI) oraz zaawansowanych koncepcjach controllingowych jak ZPRK/RPCA oraz ABC.

Zarządzanie kosztami i zyskownością przedsiębiorstwa to jeden z najważniejszych procesów zarządczych każdej organizacji. Złożoność produktów, usług i rynków, na jakich działa przedsiębiorstwo sprawia, że zarządzanie kosztami i rentownością nabiera kluczowego znaczenia dla przyszłości organizacji.

Prawidłowa informacja oparta na przyczynowo-skutkowym rachunku kosztów jest w stanie znacząco wesprzeć menedżerów i pracowników przedsiębiorstwa podejmowaniu trafnych decyzji zwiększających zyskowność i wartość przedsiębiorstwa.

Koncepcje zastosowane w procesie zarządzania kosztami i rentownością w znacznym stopniu decydują o sukcesie organizacji w przyszłości.

Misją firmy ABC Akademia jest "Odkrywanie Prawdy o Zyskach", a jej podstawowym celem jest zwiększenie efektywności i rentowności polskich, europejskich oraz światowych przedsiębiorstw.
Misja "Odkrywanie Prawdy o Zyskach" realizowana jest poprzez działalność wdrożeniową, edukacyjną oraz badawczą popartą silnym zaangażowaniem naszego zespołu konsultantów i partnerów.

Działalność podstawowa ABC Akademia to:

 • Wdrażanie platform zarządczo-controllingowych z wykorzystaniem zaawansowanego oprogramowania Doctor Coster®
 • Projektowanie i wdrażanie systemów business intelligence w wszystkich obszarach funkcjonalnych przedsiębiorstw
 • Outsourcing obsługi systemów controllingowych oraz systemów business intelligence
 • Usługi doradcze z zakresu projektowania i wdrażania zasobowo-procesowego rachunku kosztów
 • Audyty oraz usługi doradcze z zakresu controllingu, budżetowania oraz zaawansowanych rachunków kosztów
 • Usługi szkoleniowe dotyczące zasobowo-procesowego rachunku kosztów oraz oprogramowania Doctor Coster®

ABC Akademia to:

 1. Kierowane przez dr Tomasza M. Zielińskiego centrum kompetencyjne systemów controllingowych do zarządzania kosztami i rentownością (ZPRK/RPCA/RCA/GPK/ABC),
 2. Producent zaawansowanej platformy zarządczo-controllingowej Doctor Coster®
 3. Największe doświadczenia wdrożeniowe ZPRK w Polsce,
 4. Lider we wdrażaniu rozwiązań controllingowych klasy ZPRK/RPCA/RCA/GPK/ABC,
 5. Sprawdzona metodyka wdrożeniowa – bez eksperymentów!,
 6. Unikalne i zaawansowane programy edukacyjne i certyfikacyjne (ZPRK/RPCA/RCA/GPK/ABC).

Zarząd ABC Akademia

Dr Tomasz M Zieliński

 • Prezes Zarządu firmy ABC Akademia Sp. z o.o.
 • Doktor nauk ekonomicznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, dziedzina: finanse, specjalność: controlling, rachunkowość,
 • Ekspert w zakresie systemów controllingowych do zarządzania kosztami i rentownością,
 • Autor koncepcji Zasobowo-Procesowego Rachunku Kosztów (ZPRK) wdrażanego w przedsiębiorstwach takich jak: ORLEN Laboratorium, Lotos Kolej, Energa Obrót, Electrolux, FirstData Poland (Polcard), Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów, Spomlek, Profim, Kupiec i inne,
 • Wykładowca na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, Szkole Głównej Handlowej, Uniwersytecie Łódzkim oraz firm szkoleniowych

Krzysztof Szymański

 • Wiceprezes Zarządu firmy ABC Akademia Sp. z o.o.,
 • Jeden z najlepszych specjalistów posiadający praktyczne doświadczenia w wykorzystaniu i wdrażaniu rozwiązań business intelligence w zarządzaniu controllingowym przedsiębiorstwami,
 • Jest wykładowcą na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu oraz Szkole Głównej Handlowej,
 • Autor wielu publikacji i artykułów z zakresu controllingu i zarządzania kosztami,
 • Od ponad 14 lat bierze udział, jako menedżer projektów, w kilkudziesięciu projektach związanych z wdrożeniami systemów zarządzania kosztami, sprzedażą oraz logistyką w przedsiębiorstwach z wielu branż.