Druga część artykułu „ZPRK w laboratorium - flexible budgeting” w czasopiśmie „Controlling i Rachunkowość Zarządcza”

W nowym numerze specjalistycznego czasopisma „Controlling i Rachunkowość Zarządcza” (12/2017) ukazała się druga część  artykułu dr Tomasza M. Zielińskiego dotyczącego zastosowania zasobowo-procesowego rachunku kosztów (ZPRK) w laboratorium.

Artykuł stanowi kontynuację publikacji, która ukazała się w poprzednim wydaniu czasopisma (11/2017) i na przykładzie outsourcingowego centrum usług  typu BPO (Business Process Outsourcing) omawia wykorzystanie zasobowo-procesowego rachunku kosztów standardowych oraz budżetowania elastycznego (flexible budgeting) do wyznaczania szczegółowych celów i monitorowania stopnia ich realizacji.

Celem obu artykułów było pokazanie na praktycznym przykładzie w formie case study wykorzystania koncepcji ZPRK w spółkach laboratoryjnych oraz nakreślanie problematyki branży w kalkulacji kosztów kontraktów usługowych, które wynikają ze stosowania tradycyjnych rachunków kosztów.

Przeczytaj artykuł „Zieliński T.M.: Zasobowo-procesowy rachunek kosztów (ZPRK) w laboratorium –flexible budgeting, cz. 2, CiRZ 12/2017".

Zapraszamy do lektury!