Podsumowanie 45. edycji konferencji „Jak prawidłowo kalkulować i rozliczać koszty przedsiębiorstwa”.

22 listopada br. w Warszawie, w Multikinie Złote Tarasy odbyła się 45. edycja konferencji "Jak prawidłowo kalkulować i rozliczać koszty na produkty i klientów przedsiębiorstwa”.

Ponad 100 uczestników

W konferencji organizowanej przez Akademię Controllingu udział wzięło ponad 100 osób reprezentujących kadrę kierowniczą oraz piony finansowe uznanych polskich i zagranicznych przedsiębiorstw, a także kadrę naukową z najlepszych uczelni ekonomicznych w Polsce. Było to jedno z największych wydarzeń controllingowych w 2017 roku.

Tematyka ZPRK i Doctor Coster®

Podczas eventu uczestnicy zapoznać się mogli z koncepcją  nowoczesnego zasobowo-procesowego rachunku kosztów, jego rolą w zarządzaniu controllingowym oraz korzyściami jakie daje kadrze zarządczej implementacja platformy zarządczo-controllingowej Doctor Coster®.

W trakcie rozmów uczestnicy konferencji wielokrotnie podkreślali, że zasobowo-procesowy rachunek kosztów ma szanse zostać standardem w przedsiębiorstwach zarówno produkcyjnych jak i usługowych, a oprogramowanie Doctor Coster® jest doskonałym i efektywnym środowiskiem do sprawnego wdrożenia nowoczesnego controllingu.

Panel ekspertów

Podczas eventu miejsce miał również panel dyskusyjny w trakcie którego zaproszeni goście z firm Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów, Sun Garden oraz Qlik podzieli się z uczestnikami swoimi doświadczeniami wdrożeniowymi z zakresu zaawansowanego controllingu. Paneliści opowiedzieli o przewagach w prowadzeniu procesów controllingowych z wykorzystaniem platformy Doctor Coster® w odniesieniu do możliwości czołowych systemów ERP. Goście opowiedzieli także o korzyściach wynikających z wdrożenia zasobowo-procesowego rachunku kosztów oraz o tym jak ważny jest dostęp do szczegółowych i poprawnych danych operacyjnych, niezbędnych do podejmowania trafnych decyzji biznesowych.

Stanowiska demonstracyjne Doctor Coster

Dużym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska demonstracyjne, gdzie uczestnicy zobaczyć mogli jak za pomocą platformy zarządczo-controllingowej Doctor Coster w kilka minut wykonywane są nawet najbardziej zaawansowane kalkulacje i rozliczenia. Na pierwszym stanowisku demonstracyjnym zaprezentowany został moduł Doctor Coster® Kalkulacje służący do modelowania oraz analizy modeli rachunków kosztów. Na stanowisku drugim przedstawiony został moduł Doctor Coster® Dashboards, który wspiera w interaktywnej, wieloblokowej oraz wielostopniowej analizie zaawansowanych rachunków kosztów.

Premiera książki o ZPRK/RPCA

Podczas konferencji miejsce miała także premiera przełomowej książki autorstwa dr Tomasza M. Zielińskiego zatytułowanej „Zasobowo-procesowy rachunek kosztów”. Książka jest doskonałym oraz kompletnym zbiorem teoretycznej i praktycznej wiedzy na temat zaawansowanego zasobowo-procesowego rachunku kosztów (ZPRK/RPCA). Książka szczegółowo przedstawia założenia dotyczące projektowania i wdrażania koncepcji zasobowo-procesowego rachunku kosztów oraz możliwości jego wykorzystania do wsparcia procesów zarządczych przedsiębiorstw z wielu branż gospodarki. Jest jednocześnie podręcznikiem akademickim, którego zadaniem jest szerzenie zaawansowanej wiedzy controllingowej zarówno wśród praktyków jak i studentów uczelni ekonomicznych.

Konferencja dostarczyła uczestnikom dużą porcję wiedzy i inspiracji, którą z pewnością wykorzystają w swojej codziennej pracy.

A Ty? Chcesz zobaczyć jakie możliwości niesie ze sobą implementacja ZPRK i oprogramowania Doctor Coster? Umów się na niezobowiązującą prezentację. Skontaktuj się z nami!