Przemysł 4.0 na wyciągnięcie ręki

Efektywność to słowo odmieniane przez wszystkie przypadki przez menedżerów produkcji. Przemysł 4.0 zwiesza bowiem poprzeczkę bardzo wysoko.

Z jednej strony lawinowy wzrost ilości danych i liczby powiązań między procesami w firmie powoduje większe skomplikowanie w zarządzaniu produkcją. Z drugiej strony dostępne na rynku narzędzia analityczne wspierają jeszcze lepsze planowanie produkcji i odpowiadanie na potrzeby klientów. Cyfrowa rewolucja umożliwia bowiem odejście od mniej efektywnego systemu zarządzania produktami typu „push” i przejście do modelu „pull” – czyli produkcji wynikającej z zamówień płynących z rynku.

Wymaga to jednak bardzo szybkiego reagowania na popyt. Do tego niezbędne jest praktycznie codzienne zbieranie informacji, gdyż wahania zapotrzebowania są zasysane do całego łańcucha dostaw i produkcji.

Takie działania są możliwe tylko po wdrożeniu nowoczesnych metody gromadzenia i analizy danych, które dają wiedzę o wykorzystaniu produktów i realnych oczekiwania klientów. Jak dojść do takiego modelu elastycznej produkcji?

W ABC Akademii na co dzień współpracujemy z firmami produkcyjnymi z przeszło 40 różnych branż. Dzięki tak przekrojowemu doświadczeniu wypracowywaliśmy szereg rozwiązań wspierających nieustanny rozwój procesów produkcji.

Mamy zestaw narzędzi dla kadry zarządzającej, które dostarczają bardziej wiarygodnych i szczegółowych informacji dotyczących przychodów, kosztów, rentowności oraz efektywności działań. Wiemy, jak precyzyjnie alokować koszty do poszczególnych zasobów, co pomaga w podejmowaniu kluczowych decyzji zarządczych – m.in. o rentowności przedsiębiorstwa i klientów, kosztach wytwarzanych produktów czy kosztach obsługi klientów.

Jeśli chcesz poznać nasze know-how, wysłuchaj inspirującej prelekcji Krzysztofa Szymańskiego – jednego z najlepszych specjalistów mających praktyczne doświadczenie w wykorzystaniu i wdrażaniu zasobowo-procesowego rachunku kosztów w przedsiębiorstwach produkcyjnych.

Zgłoś się na konferencję Arena Produkcji 2019 – już 7 marca we Wrocławiu: https://www.arenaprodukcji.pl/wydarzenie

Zostaw nam swoją wizytówkę w czasie przerwy networkingowej, a dowiesz się więcej o naszych doświadczeniach.