Książka "Zasobowo-procesowy rachunek kosztów. ZPRK/RPCA"

Autor: Tomasz M. Zieliński
Tytuł: Zasobowo-procesowy rachunek kosztów (ZPRK/RPCA)
Wydawca: Akademia Controllingu
Rok wydania: 2017
ISBN: 978-83-926335-2-5
Ilość stron: 967
Cena: 199 zł

Obowiązkowa lektura każdego controllera i głównego księgowego

Książka adresowana jest do controllerów oraz głównych księgowych. Jest to obowiązkowa lektura każdego controllera i głównego księgowego odpowiadającego za dostarczanie kierownictwu wiarygodnych informacji niezbędnych do podejmowania strategicznych decyzji biznesowych.

Książka przedstawia rewolucyjne podejście do zarządzania kosztami i rentownością, które rekomendowane jest przez uznane stowarzyszenia księgowych (IFAC), autorytety finansów oraz wiodące organizacje controllerów (IMA).

Książka stanowi kompleksową bazę wiedzy na temat projektowania i wdrażania nowoczesnego rachunku kosztów oraz możliwości jego wykorzystania do wsparcia procesów zarządczych.

Opis:

Co to jest zasobowo-procesowy rachunek kosztów (ZPRK/RPCA)? Jak prawidłowo kalkulować koszty produktów, usług i klientów? Jak z wykorzystaniem koncepcji ZPRK można podejmować decyzje zwiększające zyskowność oraz efektywność przedsiębiorstwa? Jak wykorzystać ZPRK do wyznaczania szczegółowych celów i zarządzania przedsiębiorstwem? Jak projektować i wdrażać koncepcję ZPRK? Tego wszystkiego dowiesz się z przełomowej książki: „ZASOBOWO-PROCESOWYRACHUNEK KOSZTÓW”. studentów uczelni ekonomicznych.

Książka „ZASOBOWO-PROCESOWY RACHUNEK KOSZTÓW” jest doskonałym oraz kompletnym zbiorem teoretycznej i praktycznej wiedzy na temat zaawansowanego zasobowo-procesowego rachunku kosztów (ZPRK/RPCA).

Podstawowym celem książki jest przekazanie czytelnikom kompleksowej wiedzy, która ma pomóc szeroko rozpowszechnić i wykorzystać zaawansowaną koncepcję zasobowo-procesowego rachunku kosztów w praktyce polskich, europejskich i światowych przedsiębiorstw.

Książka szczegółowo przedstawia założenia dotyczące projektowania i wdrażania koncepcji zasobowo-procesowego rachunku kosztów oraz możliwości jego wykorzystania do wsparcia procesów zarządczych przedsiębiorstw z wielu branż gospodarki. Jest jednocześnie podręcznikiem akademickim, którego zadaniem jest szerzenie zaawansowanej wiedzy controllingowej zarówno wśród praktyków jak i studentów uczelni ekonomicznych.

Jest to jedyna w Polsce książka, która prezentuje nowoczesne koncepcje controllingowe aktualnie rekomendowane przez uznane stowarzyszenia księgowych, autorytety finansów oraz wiodące organizacje controllerów (Institute of Management Accountants - IMA), księgowych (Międzynarodowa Federacja Księgowych (International Federation of Accountants – IFAC)) i przedsiębiorstw (Consortium of Advanced Management International (CAM-I )).

Przeczytaj fragment książki

Zasobowo-procesowy rachunek kosztów a działalność produkcyjna - pobierz fragment książki 

Zasobowo-procesowy rachunek kosztów a działalność usługowa - pobierz fragment książki 

Autor:

Tomasz M. Zieliński - autor zasobowo-procesowego rachunku kosztów (ZPRK/RPCA) wdrażanego w największych grupach kapitałowych oraz przedsiębiorstwach z wielu branż produkcyjnych, handlowych, finansowych i usługowych.

Doktor nauk ekonomicznych oraz charyzmatyczny wykładowca na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, Szkole Głównej Handlowej oraz Uniwersytecie Łódzkim.

Jeden z największych polskich autorytetów w dziedzinie zarządzania i controllingu oraz ekspert systemów do zarządzania kosztami i rentownością.

Współzałożyciel i prezes spółki ABC Akademia – centrum kompetencyjnego oraz lidera wdrożeń zaawansowanych platform zarządczo-controllingowych opartych na zasobowo-procesowym rachunku kosztów (ZPRK/RPCA).

Spis treści:

  1. Wstęp
  2. Istota i zastosowania zasobowo-procesowego rachunku kosztów
  3. Zasobowo-procesowy rachunek kosztów – wprowadzenie
  4. Zasoby i ich koszty w modelu zasobowo-procesowego rachunku kosztów
  5. Działania i ich koszty w modelu zasobowo-procesowego rachunku kosztów
  6. Obiekty kosztowe w zasobowo-procesowym rachunku kosztów

Szczegółowy spis treści znajduje się tutaj.