Zastosowanie rachunku kosztów na przykładzie drukarni - artykuł prof. dr hab. Arkadiusza Januszewskiego i mgr inż. Justyny Śpiewak

W numerze magazynu Logistyka ukazał się artykuł prof. dr hab. Arkadiusza Januszewskiego i mgr inż. Justyny Śpiewak - Zastosowanie rachunku kosztów działań w analizie rentowności kanałów dystrybucji na przykładzie drukarni.

Artykuł koncentruje się na wykorzystaniu rachunku kosztów działań w drukarni.

O artykule

W artykule przedstawiono wyniki badania – studium przypadku – przeprowadzonego w przedsiębiorstwie z branży drukarskiej.

Jego celem było zastosowanie rachunku kosztów działań do kalkulacji kosztów produktów i klientów oraz oceny rentowności kanałów dystrybucji.

 

Rachunek kosztów w drukarnii

 

Jako narzędzie wspomagające tworzenie modelu rachunku ABC zastosowano oprogramowanie Doctor Coster® firmy ABC Akademia.

Wyniki kalkulacji przeprowadzonych w badanym przedsiębiorstwie wskazują na znaczne różnice w rentowności ocenianych kanałów dystrybucji i mogą pomóc w podjęciu właściwych decyzji dotyczących wyboru najlepszych kanałów dystrybucji i kształtowania zasad współpracy z klientami.

 

Pełną treść artykułu dostępna jest pod adresem - Zastosowanie rachunku kosztów działań w analizie rentowności kanałów dystrybucji na przykładzie drukarni.

Zachęcamy do lektury!